Jak motywować pracownika, by został w naszej firmie jak najdłużej?

group of person on stairs

Motywacja – to jest coś, co wielu pracodawcom dość trudno przychodzi. Wiadomo – każdy chciałby, aby dany pracownik, jeśli się sprawdza, został w pracy jak najdłużej. W końcu łatwiej jest posiadać na stałe jedną, naprawdę dobrą osobę, niż co chwila zmieniać pracowników i w zasadzie mieć z nimi tylko kolejne problemy. Dlatego też warto przeczytać ten artykuł…

Sposoby motywacji pracowników

Najpierw odpowiedzmy sobie w ogóle na pytanie, jakie sposoby motywacji pracowników możemy wyróżnić? Otóż na pewno dość znanym i częstym sposobem motywacji jest podwyżka. Czy to jest jednak dobry sposób?

Zasadniczo tak, ale wiadomo – nie zawsze i nie wszędzie. Innym sposobem jest pochwała – co ciekawe czasem wystarczy tylko ona. Warto także pamiętać o awansie jako o formie nagrody. Istotne jest również to, że często rolę motywacyjną mogą spełniać różnego rodzaju benefity, takie jak jakaś karta sportowa, bon itp. Warto jeszcze zaznaczyć, że motywacji służą także różne wyjazdy, imprezy, pikniki…

To wszystko są dość konwencjonalne sposoby motywacji. Istnieje jednak jeszcze wiele innych. Przykładowo może to być zbudowanie przedszkola przy firmie, jeśli pracuje w niej wiele świeżo upieczonych ojców.

Albo spotyka się tu jeszcze także pomysły związane z budową części sportowych, obiektów z siłownią. Generalnie rzecz ujmując motywujące dla pracownika będą różne benefity albo też… cóż nieźle motywująca jest także wizja kary.

Zobacz szkolenia eksperckie: https://www.projektgamma.pl/szkolenia-eksperckie/czas-pracy-dla-zaawansowanych

Szkolenia dla pracodawcy

Umiejętne sterowanie motywacją pracowników na pewno sprawi, że każdemu pracodawcy będzie się znacznie łatwiej i lepiej pracowało.

Dlatego warto wybrać się na profesjonalne wynagrodzenie pracowników szkolenie, na którym właśnie dowiemy się dokładniej, jak w zasadzie powinniśmy postępować z pracownikami, jakie pensje im wyznaczać, co będzie tutaj szczególne istotne, jak dbać o wygodę wszystkich osób itp.

Warto również odbyć kodeks pracy szkolenia i szkolenie prawo pracy 2020 – te dwa szkolenia również przyczynią się do naszego sukcesu jako pracodawców.